Firma Timac Agro Polska kupiła 10 skanerów do badania gleby

Timac Agro Polska, to firma przemysłowa, która działa na polskim rynku już od 60 lat. Specjalizuje się w produkcji nawozów płynnych oraz granulowanych. Wprowadza ona innowacyjne rozwiązania, dzięki którym rolnicy cieszą się lepszymi plonami przy jednoczesnym przyjaznym podejściu do środowiska. Timac Agro doradza rolnikom z całej Polski jak skutecznie dobierać nawozy do swoich upraw.

 

Timac Agro skaner

Obszary działania Timac Agro Polska

Firma Timac Agro ma swoją główną siedzibę k. Poznania, ale obszar ich działania obejmuje całą Polskę. Jej spektrum działania jest bardzo szerokie. Firma współpracuje z rolnikami, którzy posiadają bardzo różne rodzaje upraw: od pszenicy, kukurydzy i rzepaku po buraki cukrowe, sady jabłoniowe i uprawy roślin jagodowych. Powierzchnia upraw także jest zróżnicowana, gdyż są rolnicy z 5 ha, ale i z 3 500 ha. Firma do tej pory wykonywała badania w laboratorium. Łukasz Peroń, Dyrektor Marketingu w Timac Agro Polska:Do analizy gleby wykorzystywaliśmy tradycyjne laboratorium, ponieważ była to jedyna dostępna metoda. Wszyscy ją znają i ufają jej. Czas oczekiwania jest jednak znacznie dłuższy niż w przypadku skanera glebowego.”

 

Czas odgrywa istotną rolę

Łukasz Peroń.: „Oczywiście jako firma inwestujemy w nowe, sprawdzone technologie. W skanerze bardzo nam się podoba, to że badanie jest bardzo szybkie. W ciągu kilku minut mamy już podstawową analizę i pokazać raport rolnikowi (lub wysłać go do niego). Na tej podstawie doradzamy rolnikom. Skaner jest również bardzo poręcznym urządzeniem. Dla doradcy jest prosty w obsłudze i łatwy w transporcie.”

 

Timac Agro Polska analizuje gleby na polu rolnika

Doradca Timac Agro Polska po początkowym kontakcie telefonicznym z klientem spotyka się z nim osobiście. Podczas tego spotkania – dzięki skanerowi – dokonuje analizy jego gleby. W obecnej chwili firma zatrudnia 115 doradców. Doradzają oni rolnikom jak najlepiej uzupełnić braki w ich glebie. Podczas spotkania na polu rolnika dokonują oni szybkiej analizy zawartości składników odżywczych w glebie i w przeciągu kilku minut pokazać im wyniki badań. Dzięki skanerowi można wygenerować gotowy raport na swoim telefonie będąc jeszcze na polu.

 

Innowacyjny produkt na polskim rynku

Skaner pojawił się w Polsce w 2018 roku. Timac Agro Polska jest jedną z pierwszych firm, która zaczęła stosować tę nowoczesną technologię. Innowacyjne działanie jest wpisane w ideę działania firmy, dlatego zdecydowali się oni na zakup skanerów. Marcin Wieremczuk – Product Manager w Timac Agro i  użytkownik skanera.: „Rolnicy są bardzo ciekawi skanera, ponieważ jest on czymś nowym i dopiero niedawno wprowadzony został na rynek. Oczywiście są też i tacy, którzy są sceptycznie do niego nastawieni. Na przykład zrobili wcześniej testy w tradycyjnym laboratorium, a później porównali wyniki próbek ze skanerem. Jest to normalne – zawsze część klientów będzie Cię sprawdzać. Z naszego doświadczenia wynika, że wyniki są bardzo podobne (co możemy porównać) do tradycyjnego mokrego laboratorium.”

 

Doradcy są lepiej wyposażeni na spotkaniu z klientem

Skaner jest mały i poręczny. Doradca ma szansę zabrać go w każde miejsce. Firma ceni go sobie, ponieważ może wyróżnić się na tle swojej konkurencji. Marcin Wieremczuk: „Wartością dodaną dla klientów na pewno jest to, że mogą mieć wykonane analizy i porady tego samego dnia. Widzimy, że rolnicy są bardziej zadowoleni.”

 

Timac Agro Polska rekomenduje skaner

W porównaniu do tradycyjnych laboratorium nie musisz już czekać na wyniki badań. Są one dostępne dla każdego na miejscu. Kiedy widzimy czego brakuje glebie możemy szybciej dobrać odpowiednie nawozy, które zastosuje się w odpowiednich miejscach na polu. Dodatkowo dzięki skanerowi możesz dokonywać stałej analizy składu gleby, bez konieczności ciągłego pobierania próbek i wysyłania ich do laboratorium. Marcin Wieremczuk jest zadowolony z produktu AgroCares i zapytany o recenzję na temat skanera odpowiada: „Polecam skaner z trzech powodów: daje on bardzo szybką analizę, co jest prawdziwą wartością dodaną; jest bardzo poręcznym i małym urządzeniem, łatwym w transporcie. Po trzecie, każdy może z niego korzystać po bardzo krótkim szkoleniu (robiąc 3 próbki)”.

 

Jesteś zainteresowany zakupem skanera?

Skontaktuj się z nami już dziś!