Syngenta na Ukrainie wykorzystuje skanery AgroCares

W zeszłym miesiącu Syngenta zakupiła 7 skanerów AgroCares. W połączeniu z aplikacją SoilCares Manager pozwolą one rolnikom otrzymać szybkie wyniki analizy, już nawet w przeciągu 10 minut. Siedmiu doradców technicznych z firmy Syngenta zostanie wyposażonych w skanery i będzie mogło wykorzystywać to nowe rozwiązanie do badania gleby bezpośrednio na polach klientów.

Syngenta

Usługi rolnictwa precyzyjnego przyszłością rolnictwa

W dzisiejszych czasach istnieje wyraźny trend, aby poszerzać zakres świadczonych usług. Firmy, które sprzedają nawozy, coraz częściej wykonują również analizę gleby. Jest to świetny sposób na poszerzenie oferty i zwiększenie liczby klientów. Jedną z nich jest Syngenta Ukraine. Obecnie strategia firmy koncentruje się na oferowaniu rolnikom usług w zakresie precyzyjnego rolnictwa. W ciągu ostatnich kilku lat Syngenta dodała do swojego portfolio zdjęcia satelitarne, drony i usługi prognozowania pogody. Dzięki tym usługom firma chce wzmocnić pozycję rolników i przyczynić się do zapewnienia zrównoważonej i opłacalnej przyszłości rolnictwa.

 

 

Syngenta a bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin

Sygenta zdaje sobie również sprawę, że zdrowa gleba ma kluczowe znaczenie. Nie tylko dla osiągnięcia zaplanowanych plonów, ale również dla bezpiecznego i efektywnego stosowania środków ochrony roślin firmy Syngenta. Jeśli gleba jest piaszczysta lub ma niską zawartość materii organicznej, środki ochrony roślin mogą przedostawać się do wód gruntowych. Skaner AgroCares jest doskonałym narzędziem do monitorowania stanu gleby i utrzymywania jej w dobrym stanie. Jest to jeszcze jeden powód, dla którego Syngenta rozpoczęła pracę ze skanerem AgroCares. Używając skanera do celu ochrony środowiska, może zapewnić bezpieczne i efektywne wykorzystanie ich produktów.

 

Syngenta stawia na innowacje

Sygenta kładzie duży nacisk na wdrażanie skutecznych i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki obecnym rozwiązaniom stosowanym przez Syngenta Ukraine, mogą one mierzyć już 14 makro- i mikroelementów w roślinach bezpośrednio w terenie. Jednakże, aby w pełni zrozumieć sytuację, konieczne jest posiadanie narzędzia diagnostycznego również dla gleby. Skaner w połączeniu z aplikacją SoilCares Manager jest doskonałym rozwiązaniem dostarczającym takich informacji i zwiększającym wartość usług oferowanych klientom przez firmę.

 

Zainteresowany badaniami gleby?

Skaner jest stosowany również w Polsce przez firmy takie jak Adob, Wialan, Stampol czy Timac Agro. Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniem, napisz do nas, a my wyślemy Ci więcej informacji.

 

English version – AgroCares