Kopie van Nowa aplikacja do badania gleby – SoilCares Adviser

Nowa aplikacja do badania gleby – SoilCares Adviser

 

SoilCares Adviser to nowa aplikacja, która w połączeniu ze skanerem AgroCares zapewnia natychmiastowy wgląd w skład gleby w ciągu 10 minut. Dzięki raportowi zapotrzebowania na składniki odżywcze doradcy mogą łatwo obliczyć idealną mieszankę nawozu dla swojego rolnika. Niewątpliwie, pozwala im to na poprawę stanu gleby i zwiększenie plonów.

 

soilcares adviser app

Nowa wersja, nowe możliwości z SoilCares Adviser

Aplikacja jest udoskonaloną i rozwiniętą wersją SoilCares Manager. Poprzednia odsłona umożliwiała analizę kluczowych parametrów gleby. SoilCares Adviser mierzy pH, poziom N, P, K oraz strukturę gleby. Ponadto doradza w zakresie wymaganych składników odżywczych w zależności od uprawy i plonu docelowego. Dzięki temu znacznie łatwiej można obliczyć zalecenia dotyczące nawożenia. Raport można łatwo pobrać i udostępnić, na przykład poprzez WhatsApp.

 

Innowacyjny produkt na rynku

Rozwiązania AgroCares są unikalne na skalę światową. Badanie gleby wykonywane jest na polu rolnika w czasie rzeczywistym, a wyniki otrzymujemy w ciągu 10 minut. W związku z tym AgroCares jest jedyną na świecie firmą dostarczającą tego typu usługi. Ten innowacyjny sposób zbierania danych o glebie i udzielania porad otwiera zupełnie nowy świat możliwości. Rozwiązania te mogą być na przykład wykorzystywane do natychmiastowego sprawdzenia jakości gleby przed podjęciem decyzji o zakupie nowego gruntu, do oceny idealnego wykorzystania gruntu lub do monitorowania zmian żyzności gleby na polu w różnych porach roku i w określonych miejscach.

 

Od rolnictwa opartego na intuicji do rolnictwa opartego na faktach

Martin Dekker, Business Manager w AgroCares: Dzięki tej nowej aplikacji AgroCares robi kolejny krok w przejściu od rolnictwa opartego na intuicji do tego opartego na faktach. Dlatego dając doradcom wgląd w rzeczywiste potrzeby gleby, mogą oni jeszcze lepiej doradzać rolnikom opierając się na faktach”.

 

Soilcares adviser

Jak działa technologia AgroCares?

Technologia czujników opracowana przez AgroCares wykorzystuje globalną bazę danych. W bazie tej przechowywane jest widmo elektromagnetyczne próbek gleby z dużej części świata wraz z charakterystyką chemiczną. Skaner wykorzystuje technologię czujników podczerwieni (NIR), przetwarzając dane kalibracyjne czujnika na właściwości chemiczne gleby. Ten skaner współpracuje ze smartfonem i zainstalowanymi w nim aplikacjami, które są stale odnawiane i rozbudowywane.

Koszt skanera i aplikacji

Aplikację AgroCares Adviser można kupić w pakiecie ze skanerem lub osobno. W Polsce więcej informacji uzyskasz u doradców firmy Blue Fifty. Pakiet Adviser Europe kosztuje 5 200 euro netto. Cena rocznej licencji aplikacji SoilCares Adviser Europe wynosi 2 200 euro, a skanera 3 000 euro. Aplikacja jest dostępna w Polsce dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Interesuje Cię demo?

Jesteś zainteresowany skanerem i chcesz zobaczyć, jak działa aplikacja? Skontaktuj się z nami już teraz!