Skaner AgroCares w firmie Horizont 98

Skaner AgroCares w firmie Horizont 98

 

Horizont 98 Kft. jest dostawcą usług dla spółdzielni rolniczej na Węgrzech. Całkowita powierzchnia działki spółdzielni wynosi około 3500 ha. Doradzają i dostarczają dane wejściowe do spółdzielni rolniczej. Rolnicy spółdzielni uprawiają głównie kukurydzę, pszenicę, jęczmień, pszenżyto, słonecznik, rzepak i lucernę. Horizont 98 używa pakietu AgroCares Skaner, aby doradzać rolnikom z spółdzielni w zakresie składników odżywczych w ich glebach i właściwego nawożenia. Według Béli Szabó, specjalisty ds. ochrony roślin, poznanie żyzności gleby i stosowanie dobrego zarządzania składnikami odżywczymi jest niezbędne dla zrównoważonego rolnictwa. Dostęp do tych informacji w szybki, wiarygodny i przystępny cenowo sposób był niemożliwy przed użyciem skanera AgroCares.

 

dobrać odpowiednie nawozy - skaner agrocares

Zachowanie gleby dla następnego pokolenia

 

Béla Szabó: „Jesteśmy uzależnieni od naszych gleb, bo dzięki nim możemy uprawiać rolę. Gleby nie są łatwe w uprawie, ale są bardzo łatwe do zniszczenia. Rekultywacja gleb jest niezwykle trudna, dlatego też konieczne jest zapobieganie degradacji gleby poprzez ciągłe, dobre zarządzanie składnikami odżywczymi. Jeśli chcemy, aby następne pokolenia mogły nadal korzystać z tych gleb, musimy je chronić. Ponadto dobra jakość gleby prowadzi do wzrostu plonów i rentowności, a więc ma to również ekonomiczną korzyść”.

 

Konieczne są coroczne badania gleby

 

Horizont 98 Kft. zawsze poszukuje innowacji, które mogą poprawić jakość usług. Dla Horizontu 98 właściwe zaopatrzenie w składniki odżywcze było zawsze jednym z kamieni węgielnych produkcji roślinnej. Béla Szabó, specjalista ds. ochrony roślin: „Właściwe zaopatrzenie w substancje odżywcze nie tylko prowadzi do uzyskania dobrych plonów pod koniec roku; niewłaściwe nawożenie może wywołać procesy na polach, które mogą trwać wiele lat, zanim zostaną przywrócone. Właściwe, profesjonalne nawożenie jest możliwe tylko wtedy, gdy corocznie przeprowadza się testy gleby”.

 

Obliczenia nawożenia oparte na faktach

 

Zanim Horizont 98 zakupił skaner AgroCares, gleby rolników były testowane jedynie co pięć lat (obowiązkowe badanie gleby wymagane przez rząd), przy użyciu tradycyjnych metod laboratoryjnych. Nawożenie obliczano zatem na podstawie osobistych doświadczeń i preferencji, a nie w sposób profesjonalny, oparty na faktach. Kiedy Béla Szabó dowiedział się o skanerze AgroCares podczas profesjonalnego szkolenia, natychmiast zainteresowała go możliwość szybkiego, niezawodnego i łatwego testowania gleby.

 

Łatwy w użyciu skaner AgroCares i wiarygodne wyniki

 

Horizont 98 był jednym z pierwszych klientów na Węgrzech, którzy używają skanera AgroCares i są zadowoleni z tego, jak działa aplikacja Scanner and SoilCares Manager. Pomiary składników odżywczych i wartości w raportach były zgodne z poprzednimi testami gleby i założeniami. Również kiedy powtórzyliśmy testy, wyniki były nadal dobre, więc byliśmy zadowoleni z tych wiarygodnych wyników. Procedura wykonania testu gleby nie była trudna i trwała około 10 minut. Béla Szabó: „Odkryliśmy, że prędkość skanera i aplikacji zależy od urządzenia mobilnego, którego użyliśmy wraz ze skanerem. Kiedy przeszliśmy z tabletu Sony Xperia Z4 na smartfon Huawei P10, uzyskaliśmy wyniki znacznie szybciej”.

 

Skaner udowodnił, że spełnia obietnicę: jest szybki, łatwy w użyciu i niezawodnie bada glebę. Dzięki temu możemy znacznie szybciej i w oparciu o rzeczywiste pomiary obliczyć ilość nawozu potrzebnego na naszych polach.

 

Możliwości dla rolników i doradców

 

Béla Szabó: „Skaner AgroCares jest unikalnym w swoim rodzaju, poręcznym urządzeniem z bardzo łatwą w użyciu aplikacją, która da Ci niedrogie, szybkie i wiarygodne pomiary parametrów gleby. Dzięki tym wynikom można łatwo obliczyć rzeczywiste zapotrzebowanie na składniki odżywcze, tak aby można było zastosować odpowiednie nawozy we właściwych dawkach. Pozwoli to zaoszczędzić koszty, zwiększyć plony i doprowadzi do zrównoważonego zarządzania naszymi glebami, tak aby następne pokolenia mogły nadal uprawiać tę ziemie”.

 

 

Jesteś zainteresowany kupnem lub darmowymi testami skanera?

Skontaktuj się z nami już dziś! Dowiedz się więcej o możliwościach skanera. Zadzwoń lub napisz do nas:
– r.kadziela@blue-fifty.com 
– 503 920 110