Grupa Azoty zaopatrzyła wszystkich doradców w skanery

We wrześniu 2019 roku, Grupa Azoty po raz pierwszy zdecydowała się na zakup skanerów do analizy gleby AgroCares. Styczeń 2021 roku zaowocował rozwinięciem tej współpracy. Aktualnie każdy z doradców Grupy Azoty zaopatrzony jest we własny skaner, połączony ze spersonalizowaną dla Grupy Azoty aplikacją mobilną SoilCares Adviser. Konsultanci oferują usługi w terenie w ramach doradztwa, które świadczą. Grupa Azoty jest największym polskim i drugim co do wielkości europejskim producentem nawozów mineralnych. Z pomocą tych poręcznych urządzeń, połączonych z aplikacją SoilCares Adviser, będzie można w szybszy sposób tworzyć plany nawozowe.

 

grupa azoty

Optymalne plany nawozowe dla polskich rolników od Grupy Azoty

Skaner AgroCares zapewnia doradcom Grupy Azoty natychmiastowy wgląd w stan żyzności gleb klientów w ciągu 10 minut. Zamiast czekać co najmniej tydzień na wyniki badań laboratoryjnych, doradcy mogą teraz łatwo stworzyć plan nawozowy dla swoich klientów. Dzięki temu rolnicy mają szansę od razu wdrażać działania mające na celu poprawę stanu gleby i zwiększać plony. Przedstawiciele Terenowi Grupy Azoty zaczęli w pełni oferować badania gleby wiosną 2020 roku.

 

Skaner jest innowacyjnym urządzeniem, które pozwala lepiej badać zawartość składników odżywczych w glebie. Cieszymy się, że Grupa Azoty będzie mogła wdrażać tę technologię również w swojej firmie. Wierzymy, że precyzyjne rolnictwo jest potrzebne, gdyż w ten sposób lepiej możemy zadbać o nasze gleby, a więc i o całe środowisko.”- Rafał Kądziela, Business Developer Europe w AgroCares.

 

„Grupa Azoty to firma innowacyjna. Jest jedną z kilku pierwszych firm w Polsce, które zastosowały naszą technologię rolnictwa precyzyjnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym rozwiązaniom Grupa Azoty jest w stanie optymalizować swoje plany nawozowe pod kątem potrzeb swoich rolników. Cieszymy się z udanej współpracy” – Victoria Sakun, Business Manager Europe w AgroCares.

 

grupa azoty

Grupa Azoty

Grupa Azoty jest zdecydowanym liderem w Polsce i jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Grupa Azoty integruje polską chemię. Połączenie potencjałów zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla pozwoliło nie tylko na pozostawienie kluczowych spółek przemysłu chemicznego w polskich rękach, ale także na liczne synergie kosztowe. Więcej informacji o Grupie Azoty można znaleźć tutaj: http://grupaazoty.com/

 

AgroCares

AgroCares rozwija innowacyjną technologię rolnictwa precyzyjnego do analizy gleby, paszy i liści. Umożliwia ona rolnikom generowanie większych dochodów. W firmie AgroCares eksperci ds. rolnictwa współpracują z naukowcami w celu poszerzenia i udostępniania wiedzy rolniczej, tak aby była ona dostępna dla rolników i hodowców. AgroCares robi to, przekazując rolnikom technologię dosłownie w ich ręce.  Firma AgroCares została założona w 2013 roku w Wageningen, w Holandii. Więcej informacji: www.agrocares.com/en

 

Chcesz wypróbować skaner?

Zadzwoń, napisz lub umów się z nami na spotkanie online. Pokażemy Ci, co możesz osiągnąć używając skanera do gleby podczas swojej codziennej pracy.

Zapraszam do kontaktu!
Mateusz Dydoń

mateusz.dygdon@agrocares.com