SoilCares-skaner eridon

Eridon doradza klientom używając skanera

Eridon doradza klientom używając skanera

 

Mykyta Surovov to kierownik ds. żywienia roślin w firmie Eridon na Ukrainie. Eridon działa na rynku ukraińskim od ponad 25 lat. Dziedziny, którymi się zajmuje to między innymi środki ochrony roślin, nawozy specjalne i konwencjonalne, mikronawozy i nasiona oraz  biostymulatory.

Eridon, chcąc pozostać liderem na rynku rolnym, zawsze poszukuje nowych rozwiązań i lepszej diagnostyki w rolnictwie. Firma Eridon od razu była zainteresowana możliwością szybkiego, niedrogiego i niezawodnego badania gleby za pomocą skanerów AgroCares na Ukrainie, co wcześniej nie było możliwe. To główny powód, dlaczego Eridon stał się jednym z pierwszych użytkowników skanerów AgroCares na Ukrainie.

 

Eridon skaner

Obecne praktyki laboratoryjne trwają zbyt długo i są niedoskonałe

Mykyta Surovov: „Podczas mojego doktoratu prowadziłem obszerne badania nad nawozami o długotrwałym działaniu, dlatego mam spore doświadczenie z tradycyjnymi laboratoriami. Jestem bardzo świadomy podstawowych problemów, które istnieją na Ukrainie w związku z tymi metodami badania gleby. Dokładność analizy zależy od wielu czynników: pobrania odpowiedniej próbki gleby, transportu próbki oraz samej analizy w laboratorium. Czas trwania takiego badania trwa bardzo długo, a metoda ta wykazuje się wieloma niedoskonałościami. Możliwość uzyskania natychmiastowych wyników jest ogromnym krokiem na przód. Skaner jest wyjątkowy, ponieważ pozwala szybko uzyskać wiedzę na temat stanu gleby i jest obecnie chyba jedynym dostępnym tego typu rozwiązaniem”.

 

Doradztwo dla rolników z łatwą informacją opartą na faktach

Doradzanie rolnikom we właściwy sposób nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wilgotność, zawartość materii organicznej, aktywność mikrobiologiczna, skład granulometryczny gleby itp. Jeśli istnieje szansa zmierzenia tych składników na miejscu, zdecydowanie usprawnia to pracę doradcy przy tworzeniu rekomendacji. Interpretacja wyników z aktualną aplikacją (red: SoilCares Manager app) nie jest bardzo łatwa. Profesjonalny doradca może jednak podnieść jakość swoich zaleceń używając Skanera AgroCares.

 

Nowe możliwości: sprawdzanie jakości gleby

Na Ukrainie istnieje duża potrzeba natychmiastowego sprawdzenia żyzności gleby, szczególnie w momencie zmiany właściciela. Wykorzystuje się prawie wszystkie grunty nadające się do produkcji rolnej, a często są one podzielone pomiędzy różne gospodarstwa rolne. Gdy ziemia jest sprzedawana od jednego gospodarstwa rolnego do drugiego, właściciele chcą natychmiast poznać stan żyzności gleby. Jest to spowodowane tym, że decyzje o dzierżawie lub zakupie ziemi powinny być podejmowane natychmiast. AgroCares Skaner jest idealny do tego celu. Mykyta oczekuje szybko rosnącego popytu na tę usługę po zniesieniu moratorium na sprzedaż ziemi na Ukrainie.

 

SoilCares-rolnik z tabletem - eridon

Technologie rolnicze oparte na danych stanowią przyszłość

„Ogromne korzyści i zyski dla rolników są możliwe do osiągnięcia w ciągu 5-10 lat, jeśli zastosujemy innowacyjne technologie oparte na danych, takie jak wprowadza AgroCares. Jako Eridon chcielibyśmy rozszerzyć i udoskonalić nasze usługi rolnicze poprzez zastosowanie skanerów AgroCares na dużą skalę. Najlepiej byłoby, gdybyśmy to zrobili w połączeniu z urządzeniem Lab-in-a-box, dzięki czemu moglibyśmy zaoferować naszym klientom również pełną analizę makro- i mikroelementów, obok szybkich, lokalnych testów gleby. Tego typu rozwiązania, z analizą ogromnych ilości danych i bardzo praktycznymi zaleceniami (również w sposób cyfrowy) są przyszłością dla rolnictwa, z lepszymi, bardziej zrównoważonymi i skuteczniejszymi wynikami produkcyjnymi”.

 

 

Jesteś zainteresowany kupnem lub darmowymi testami skanera?

Skontaktuj się z nami już dziś! Dowiedz się więcej o możliwościach skanera. Zadzwoń lub napisz do nas:
– r.kadziela@blue-fifty.com 
– 503 920 110