5 zalet płynących z zastosowania skanera

Skaner w rolnictwie przynosi wiele korzyści nie tylko rolnikom, ale i środowisku. Zrównoważone rolnictwo jest bardzo ważnym elementem, którego wdrażanie jest konieczne dla zapewnienia przyszłym pokoleniom dostępu do podstawowych produktów niezbędnych do życia. Łącząc tę nowoczesną technologię ze zrównoważonym podejściem, lepiej można zadbać o środowisko naturalne i dostępne zasoby. Jakie więc są zalety stosowania skanera?

skaner do analizy gleby- 5 zalet skanera

1. Szybkie analizy gleby za pomocą skanera

Skaner sprawia, że możesz w bardzo szybki sposób poznać zawartość podstawowych składników zawartych w glebie. Dzięki temu jesteś w stanie łatwiej stworzyć plan nawozowy i dobrać odpowiednią ilość nawozu pod każdą uprawę. Takie działanie zapobiega przenawożenia gleby, a to ogranicza możliwość zanieczyszczenia wód.

 

2. Urządzenie łatwe w transporcie

Skaner jest mały i mobilny, dlatego możesz zabrać go w każde miejsce. Pozwala to wykonywać analizy wszędzie, gdzie tego potrzebujemy. Sprzedawany jest z małą walizką, która zawiera urządzenie, podstawkę kalibracyjną, szczoteczkę do czyszczenia, ładowarkę oraz pojemnik na ziemię. Całość waży około 5 kilogramów. Dokonując analiz na polu, możemy wykonać nieograniczoną ilość skanów. Dzięki temu dużo dokładniej jesteśmy w stanie stworzyć mapę nawozową. Wysyłanie próbek do laboratorium nie jest już konieczne. Używając skanera, można przeanalizować dosłownie każdy skrawek pola.

 

3. Urządzenie proste w obsłudze

Analizy za pomocą skanera przeprowadza się w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Cały proces jest pokazany w aplikacji na telefonie. Użytkowanie skanera nie jest skomplikowane, urządzenie posiada zaledwie jeden przycisk. Jedną próbkę analizujemy 5 razy. Wystarczy pobrać ziemię, umieścić ją w pojemniku, postawić tam skaner i postępować zgodnie ze wskazaniami aplikacji naciskając przycisk skanowania. Całość badania jednej próbki zajmuje około 10 minut. Raport jest od razu generowany i przesyłany na telefon.

analiza gleby za pomocą skanera

4. Baza danych dostępna 24/7

Każde konto ma dostęp do portalu AgroCares. Wyniki ze wszystkich skanów oraz lokalizacja ich wykonania są dostępne właśnie tam. Portal umożliwia pobranie wszystkich raportów, udostępnia wykresy pokazujące wszelkie statystyki odnośnie rodzaju upraw oraz informację zebrane podczas analizy i w czytelny sposób pokazuję na mapie miejsca skanowania.

 

5. Innowacyjne urządzenia

Skaner sprawia, że bardzo łatwo wyróżniamy się na tle konkurencji. To innowacyjne urządzenie jest wdrażane na polskim rynku od niespełna 2 lat. Dzięki temu jego zastosowanie staje się wartością dodaną, jaką można zaproponować swoim klientom. Możliwość wykonania natychmiastowej analizy u klientów i dobranie nawozów podczas pierwszego spotkania skraca pracę doradców i czas, który muszą oni poświęcić, aby dojechać ponownie do klienta.

Kopia 5 zalet skanera

Wykorzystanie skanera znacznie usprawnia proces analizy gleby, a także całość działania doradczego. Zmiany klimatu mogą spowodować, że coraz więcej rolników będzie chciało poznać skład swojej gleby, aby móc dużo lepiej zadbać o jej kondycję. Szybkie analizy za pomocą skanera mogą być więc idealnym rozwiązaniem wpisującym się w potrzeby klientów.

 

Chcesz przetestować lub zakupić skaner?

Masz pytania? Nasz specjalista czeka, aby na nie odpowiedzieć! Poznaj już dziś, jak działa skaner i zacznij wdrażać nowe technologie w swojej firmie.

Mateusz Dydoń